|
Дата розміщення: 01.05.2019
XV. Відомості про аудиторський звіт
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. аудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Аудиторський центр "Iнформ-Плюс" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
31984899 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
вул. Сiчових Стрiльцiв, буд.37/41, м. Київ, 04053 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
2936 |
Дата і номер рішення про проходження перевірки системи контролю якості аудиторських послуг (за наявності) |
2412, 20.09.2018 |
Звітний період, за який проведений аудит фінансової звітності |
01.01.2018 - 31.12.2018 |
Думка аудитора |
безумовно позитивна |
Пояснювальний параграф (у разі наявності) |
Ми звертаємо Вашу увагу на те, що Товариство схильне до ринкового ризику, кредитного ризику та ризику лiквiдностi. Ризик є невiд'ємною частиною економiчної дiяльностi Товариства. Товариство прагне до визначення, оцiнки, монiторингу та управлiння кожним видом ризикiв у своїй дiяльностi вiдповiдно до визначеної полiтикою i процедурами. Вплив економiчної кризи та полiтичної нестабiльностi, якi тривають в Українi, а також їхнє остаточне врегулювання неможливо передбачити з достатньою вiрогiднiстю, i вони можуть негативно вплинути на економiку України та операцiйну дiяльнiсть Товариства.
Наша думка не мiстить жодних застережень щодо цього питання. |
Номер та дата договору на проведення аудиту |
08.02/2/19-ВВ, 08.02.2019 |
Дата початку та дата закінчення аудиту |
08.02.2019 - 15.04.2019 |
Дата аудиторського висновку (звіту) |
15.04.2019 |
Розмір винагороди за проведення річного аудиту, грн |
45000 |
Текст аудиторського звіту |
ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СТРАХОВА КОМПАНIЯ "ГРАНДВIС",
станом на 31 грудня 2018 року
Звiт незалежного аудитора (далi - Звiт) адресується Нацiональнiй комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферi ринкiв фiнансових послуг, Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, Засновникам (учасникам) ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СТРАХОВА КОМПАНIЯ "ГРАНДВIС" (далi - Товариство).
ЗВIТ ЩОДО АУДИТУ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Думка
Ми провели аудит фiнансової звiтностi ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СТРАХОВА КОМПАНIЯ "ГРАНДВIС" (код за ЄДРПОУ: 22821660, мiсцезнаходження: 14013, м. Чернiгiв, Проспект Перемоги, 127), що складається з балансу (звiт про фiнансовий стан) станом на 31 грудня 2018 року, звiту про фiнансовi результати (звiт про сукупний дохiд), звiту про власний капiтал та звiту про рух грошових коштiв (за прямим методом) за рiк, що закiнчився зазначеною датою, та примiток до рiчної фiнансової звiтностi.
На нашу думку, фiнансова звiтнiсть, що додається, вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СТРАХОВА КОМПАНIЯ "ГРАНДВIС" на 31 грудня 2018 року, його фiнансовi результати i грошовi потоки за рiк, що закiнчився зазначеною датою, вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) та вiдповiдає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 № 996-XIV щодо складання фiнансової звiтностi".
Основа для думки
Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту (МСА). Нашу вiдповiдальнiсть згiдно з цими стандартами викладено в роздiлi "Вiдповiдальнiсть аудитора за аудит фiнансової звiтностi" нашого звiту. Ми є незалежними по вiдношенню до Товариства згiдно з Кодексом етики професiйних бухгалтерiв Ради з Мiжнародних стандартiв етики для бухгалтерiв (Кодекс РМСЕБ) та етичними вимогами, застосовними в Українi до нашого аудиту фiнансової звiтностi, а також виконали iншi обов'язки з етики вiдповiдно до цих вимог та Кодексу РМСЕБ. Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази є достатнiми i прийнятними для використання їх як основи для нашої думки.
Ключовi питання аудиту
Ключовi питання аудиту - це питання, якi, на наше професiйне судження, були найбiльш значущими пiд час нашого аудиту фiнансової звiтностi за поточний перiод. Цi питання розглядались у контекстi нашого аудиту фiнансової звiтностi в цiлому та враховувались при формуваннi думки щодо неї, при цьому ми не висловлюємо окремої думки щодо цих питань. Нами не виявлено суттєвих ключових питань аудиту фiнансової звiтностi Товариства, iнформацiю щодо яких необхiдно надати.
Пояснювальний роздiл
Ми звертаємо Вашу увагу на те, що Товариство схильне до ринкового ризику, кредитного ризику та ризику лiквiдностi. Ризик є невiд'ємною частиною економiчної дiяльностi Товариства. Товариство прагне до визначення, оцiнки, монiторингу та управлiння кожним видом ризикiв у своїй дiяльностi вiдповiдно до визначеної полiтикою i процедурами. Вплив економiчної кризи та полiтичної нестабiльностi, якi тривають в Українi, а також їхнє остаточне врегулювання неможливо передбачити з достатньою вiрогiднiстю, i вони можуть негативно вплинути на економiку України та операцiйну дiяльнiсть Товариства.
Наша думка не мiстить жодних застережень щодо цього питання.
Iнша iнформацiя: iнформацiя щодо рiчних звiтних даних
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за iншу iнформацiю, а саме: iнформацiю щодо рiчних звiтних даних, що подаються страховими компанiями до Нацкомфiнпослуг вiдповiдно до "Порядку складання звiтних даних страховика", затвердженого Розпорядженням вiд 03.02.2004 року № 39, зi змiнами та доповненнями (далi - Порядок № 39).
Iнша iнформацiя складається зi звiтних даних страховика за 2018 рiк, визначених Порядком № 39, а саме:
ў Загальнi вiдомостi про страховика;
ў Звiт про доходи та витрати страховика;
ў Звiт про страховi платежi та виплати за структурними пiдроздiлами страховика;
ў Пояснювальна записка до звiтних даних страховика;
ў Рiчна фiнансова звiтнiсть;
ў Iнформацiя щодо ключових ризикiв та результатiв проведеного стрес-тестування за формою, встановленою Вимогами щодо регулярного проведення стрес-тестування страховиками та розкриття iнформацiї щодо ключових ризикiв та результатiв проведених стрес-тестiв, затвердженими розпорядженням Нацкомфiнпослуг вiд 13 лютого 2014 року № 484;
ў Звiт про корпоративне управлiння з урахуванням вимог статей 12?, 12? Закону України "Про фiнансовi послуги та державне регулювання ринкiв фiнансових послуг";
ў Актуарний звiт.
Наша думка щодо фiнансової звiтностi не поширюється на iншу iнформацiю i ми не робимо висновок з будь-яким рiвнем впевненостi щодо цiєї iншої iнформацiї.
У зв'язку з нашим аудитом фiнансової звiтностi нашою вiдповiдальнiстю є ознайомитися з iншою iнформацiєю, коли вона буде нам надана, та при цьому розглянути, чи iснує суттєва невiдповiднiсть мiж iншою iнформацiєю та фiнансовою звiтнiстю або нашими знаннями, отриманими пiд час аудиту, або чи ця iнша iнформацiя має вигляд такої, що мiстить суттєве викривлення. Якщо на основi проведеної нами роботи ми доходимо висновку, що iснує суттєве викривлення цiєї iншої iнформацiї, ми зобов'язанi повiдомити про цей факт.
Ми не виявили таких фактiв, якi потрiбно було б включити до звiту.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу та тих, кого надiлено найвищими повноваженнями, за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ та за таку систему внутрiшнього контролю, яку управлiнський персонал визначає потрiбною для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки.
При складаннi фiнансової звiтностi управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за оцiнку здатностi Товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi, розкриваючи, де це застосовано, питання, що стосуються безперервностi дiяльностi, та використовуючи припущення про безперервнiсть дiяльностi як основи для бухгалтерського облiку, крiм випадкiв, якщо управлiнський персонал або планує лiквiдувати компанiю чи припинити дiяльнiсть, або не має iнших реальних альтернатив цьому.
Тi, кого надiлено найвищими повноваженнями, несуть вiдповiдальнiсть за нагляд за процесом фiнансового звiтування Товариства.
Вiдповiдальнiсть аудитора за аудит фiнансової звiтностi
Нашими цiлями є отримання об?рунтованої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть у цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства або помилки, та випуск звiту аудитора, що мiстить нашу думку. Об?рунтована впевненiсть є високим рiвнем впевненостi, проте не гарантує, що аудит, проведений вiдповiдно до МСА, завжди виявить суттєве викривлення, якщо воно iснує. Викривлення можуть бути результатом шахрайства або помилки; вони вважаються суттєвими, якщо окремо або в сукупностi, як об?рунтовано очiкується, вони можуть впливати на економiчнi рiшення користувачiв, що приймаються на основi цiєї фiнансової звiтностi.
Виконуючи аудит вiдповiдно до вимог МСА, ми використовуємо професiйне судження та професiйний скептицизм протягом усього завдання з аудиту. Крiм того, ми:
" iдентифiкуємо та оцiнюємо ризики суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства чи помилки, розробляємо й виконуємо аудиторськi процедури у вiдповiдь на цi ризики, а також отримуємо аудиторськi докази, що є достатнiми та прийнятними для використання їх як основи для нашої думки. Ризик невиявлення суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства є вищим, нiж для викривлення внаслiдок помилки, оскiльки шахрайство може включати змову, пiдробку, навмиснi пропуски, неправильнi твердження або нехтування заходами внутрiшнього контролю;
" отримуємо розумiння заходiв внутрiшнього контролю, що стосуються аудиту, для розробки аудиторських процедур, якi б вiдповiдали обставинам, а не для висловлення думки щодо ефективностi системи внутрiшнього контролю;
" оцiнюємо прийнятнiсть застосованих облiкових полiтик та об?рунтованiсть облiкових оцiнок i вiдповiдних розкриттiв iнформацiї, зроблених управлiнським персоналом;
" доходимо висновку щодо прийнятностi використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi як основи для бухгалтерського облiку та, на основi отриманих аудиторських доказiв, робимо висновок, чи iснує суттєва невизначенiсть щодо подiй або умов, якi поставили б пiд значний сумнiв можливiсть Товариства продовжити безперервну дiяльнiсть. Якщо ми доходимо висновку щодо iснування такої суттєвої невизначеностi, ми повиннi привернути увагу в своєму звiтi аудитора до вiдповiдних розкриттiв iнформацiї у фiнансовiй звiтностi або, якщо такi розкриття iнформацiї є неналежними, модифiкувати свою думку. Нашi висновки ?рунтуються на аудиторських доказах, отриманих до дати нашого звiту аудитора. Втiм майбутнi подiї або умови можуть примусити Товариство припинити свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
" оцiнюємо загальне подання, структуру та змiст фiнансової звiтностi включно з розкриттями iнформацiї, а також те, чи показує фiнансова звiтнiсть операцiї та подiї, що покладенi в основу її складання, так, щоб досягти достовiрного вiдображення.
Ми повiдомляємо тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, iнформацiю про запланований обсяг i час проведення аудиту та суттєвi аудиторськi результати, включаючи будь-якi суттєвi недолiки заходiв внутрiшнього контролю, виявленi нами пiд час аудиту.
Ми також надаємо тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, твердження, що ми виконали вiдповiднi етичнi вимоги щодо незалежностi, та повiдомляємо їм про всi стосунки й iншi питання, якi могли б об?рунтовано вважатись такими, що впливають на нашу незалежнiсть, а також, де це застосовно, щодо вiдповiдних застережних заходiв.
З перелiку всiх питань, iнформацiя щодо яких надавалась тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, ми визначили тi, що мали найбiльше значення пiд час аудиту фiнансової звiтностi поточного перiоду, тобто тi, якi є ключовими питаннями аудиту. Ми описуємо цi питання в своєму звiтi аудитора крiм випадкiв, якщо законодавчим чи регуляторним актом заборонено публiчне розкриття такого питання, або якщо за вкрай виняткових обставин ми визначаємо, що таке питання не слiд висвiтлювати в нашому звiтi, оскiльки негативнi наслiдки такого висвiтлення можуть очiкувано переважити його кориснiсть для iнтересiв громадськостi.
ЗВIТ ЩОДО ВИМОГ IНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНИХ АКТIВ
Вiдповiдно до Методичних рекомендацiй щодо iнформацiї, яка стосується аудиту за 2018 рiк суб'єктiв господарювання, нагляд за якими здiйснює Нацкомфiнпослуг, затверджених Розпорядженням Нацкомфiнпослуг вiд 26.02.2019 року № 257, розкриваємо наступну iнформацiю:
Iнформацiя щодо дотримання вимог законодавства:
Вiдносини, що виникають мiж учасниками ринкiв фiнансових послуг пiд час здiйснення операцiй з надання фiнансових послуг регулює Закон України "Про фiнансовi послуги та державне регулювання ринкiв фiнансових послуг" вiд 12.07.2001 року № 2664-III (далi- Закон про фiнансовi послуги), зi змiнами та доповненнями. Товариство у своїй дiяльностi дотримується вимог законодавства у сферi фiнансових послуг.
Нами розглянуто та сформовано професiйне судження щодо дотримання Товариством положень законодавчих та нормативних актiв, зокрема:
" щодо формування (змiни) статутного (складеного/пайового) капiталу
Станом на 31.12.2018 року розмiр статутного капiталу Товариства становить 14 278 363 (чотирнадцять мiльйонiв двiстi сiмдесят вiсiм тисяч триста шiстдесят три) гривень 00 копiйок, що вiдповiдає Статуту Товариства, зареєстрованому 21.04.2011 року, номер запису в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб-пiдприємцiв та громадських формувань 10641070021000386.
Станом на 31.12.2018 року статутний капiтал Товариства сплачений в повному обсязi грошовими коштами. Статутний капiтал Товариства подiлений на 118 003 штук акцiй, номiнальною вартiстю 121 (сто двадцять одна) гривня 00 копiйок кожна.
Акцiонерами Товариства станом на 31.12.2018 року були:
№ п/п Акцiонери (фiзичнi особи - прiзвище, iм'я та по батьковi, юридичнi особи - найменування, органiзацiйно-правова форма, мiсцезнаходження) Фактична кiлькiсть акцiй, що належить кожному акцiонеру,
штук Фактична кiлькiсть акцiй, що належить кожному акцiонеру, %
1 Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Виробничо - комерцiйне пiдприємство "Фрiсп",
Iдентифiкацiйний код юридичної особи: 14234769 8 009 6,7871
2 Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "НТ - Грандвiс", Iдентифiкацiйний код юридичної особи: 30148939 80 635 68,3330
3 Фiзичнi особи - резиденти (2 чол.) 29 359 24,8799
Всього 118 003 100,00
" щодо обов'язкових критерiїв i нормативiв достатностi капiталу та платоспроможностi, лiквiдностi, прибутковостi, якостi активiв та ризиковостi операцiй, додержання iнших показникiв i вимог, що обмежують ризики
Розрахунок нормативiв проводиться Товариством у вiдповiдностi з вимогами Положення "Про обов'язковi критерiї i нормативи достатностi капiталу та платоспроможностi, лiквiдностi, прибутковостi, якостi активiв та ризнковостi операцiй страховика", затвердженого Розпорядження Нацiональної комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферi ринкiв фiнансових послуг 07 червня 2018 року № 850.
Станом на 31.12.2018 року нормативний запас платоспроможностi Товариства складає 734.8 тис. грн., фактичний - 41 818 тис. грн. Перевищення фактичного запасу платоспроможностi над нормативним становить 41 083.2 тис. грн.
Розмiр забезпечень в частинi розмiру резервiв, сформованих Товариством станом на 31.12.2018 року та вiдображених в рiчних звiтних даних, пiдтверджується розрахунком, який завiрений сертифiкованим актуарiєм та є достатнiм для покриття майбутнiх страхових зобов'язань за дiючим на звiтну дату портфелем договорiв страхування.
" щодо формування, ведення облiку достатностi та адекватностi сформованих резервiв
Вiдповiдно до ст. 31 Закону України "Про страхування" та "Методики формування страхових резервiв за видами страхування, iншими, нiж страхування життя" затвердженої розпорядженням Державної комiсiї з регулювання ринкiв фiнансових послуг України вiд 17.12.2004 р. № 3104 (iз змiнами та доповненнями) Товариство для забезпечення страхових зобов'язань формує i веде облiк технiчних резервiв за договорами страхування та перестрахування з видiв страхування, iнших, нiж страхування життя :
" резерву незароблених премiй;
" резерву заявлених, але не виплачених збиткiв;
" резерву збиткiв, якi виникли, але не заявленi.
Страховик на кожну дату, на яку складається звiтнiсть, проводить перевiрку адекватностi страхових зобов'язань (liability adequacy test - LAT). До оцiнки адекватностi страхових зобов'язань залучався фахiвець з ТОВ "Iнститута аналiзу ризикiв"
За результатами проведеної перевiрки адекватностi страхових зобов'язань, резерви Товариства станом на 31.12.2018 року сформованi згiдно методiв, визначених законодавством, перевищують вiдповiднi резерви, розрахованi пiд час проведення перевiрки, та є достатнiми для виконання Товариством майбутнiх зобов'язань за своїми страховими контрактами.
" щодо структури iнвестицiйного портфелю станом на 31.12.2018 р. :
Вид iнвестицiй Iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ Сума тис. грн
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї та поточнi фiнансовi iнвестицiї, зокрема
Х 26272
акцiї : у точу числi ПрАТ ( назва емiтента) : ПрАТ "Ринковий комплекс Нива" 32728799 1095
частки в статутному капiталi : у точу числi ( назва емiтента): ТОВ "НТ - Грандвiс" 30148939 23196
Облiгацiї, у тому числi ( назва емiтента): Мiнiстерство фiнансiв України 00013480 1981
Вклади в банках (депозити), у тому числi (назви банкiвських установ) : Х 14174
ПАТ "ПУМБ" 14282829 1000
ПАТ "ПОЛIКОМБАНК" 19356610 1000
ПАТ "Державний ощадний банк України"
09353504 180
ПАТ "УКРЕКСIМБАНК" 00032112 1292
ПАТ "УКРГАЗБАНК" 23697280 5500
ПАТ "УНIВЕРСАЛ БАНК" 21133352 1901
АТ "МЕГАБАНК" 09804119 3301
" щодо сумiщення господарських операцiй
Товариство дотримується обмежень щодо сумiщення провадження видiв господарської дiяльностi, установлених пунктом 37 Лiцензiйних умов провадження господарської дiяльностi з надання фiнансових послуг (крiм професiйної дiяльностi на ринку цiнних паперiв), затверджених Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.12.2016 року № 913, роздiлом 2 Положення про встановлення обмежень на сумiщення дiяльностi фiнансових установ з надання певних видiв фiнансових послуг, затвердженого Розпорядженням Державної комiсiї з регулювання ринкiв фiнансових послуг № 1515.
" щодо розмiщення iнформацiї на власному веб-сайтi (веб-сторiнцi) та забезпечення її актуальностi
Товариство надає iнформацiю клiєнту (споживачу) вiдповiдно до статтi 12 Закону про фiнансовi послуги, а також розмiщує iнформацiю вiдповiдно до частини першої статтi 12 Закону про фiнансовi послуги на власному веб-сайтi та забезпечує її актуальнiсть.
Товариство розкриває iнформацiю вiдповiдно до частин четвертої та п'ятої статтi 121Закону про фiнансовi послуги, зокрема шляхом розмiщення її на власному веб-сайтi.
На власному веб-сайтi Товариства, своєчасно розмiщенi внутрiшнi правила надання фiнансових послуг, iз зазначенням дати їх розмiщення.
" щодо конфлiкту iнтересiв
Товариство дотримується статтi 10 Закону про фiнансовi послуги щодо прийняття рiшень у разi конфлiкту iнтересiв.
" щодо вiдповiдностi примiщень
Аудитору наданi експертнi оцiнки щодо проектної документацiї в частинi експлуатацiйної безпеки та iнженерного забезпечення.
Iнформацiя про умови доступностi примiщення для осiб з iнвалiднiстю та iнших маломобiльних груп населення розташована у мiсцi, доступному для вiзуального сприйняття клiєнтом (споживачем).
" щодо внутрiшнього контролю та внутрiшнього аудиту
Вiдповiдно до вимог законiв України "Про фiнансовi послуги та державне регулювання ринкiв фiнансових послуг" та "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення", Товариством створено Службу внутрiшнього аудиту (контролю).
Служба внутрiшнього аудиту (контролю) Товариства органiзацiйно не залежить вiд iнших пiдроздiлiв та представлена окремою посадовою особою - внутрiшнiй аудитор (контролер).
" щодо готiвкових розрахункiв та зберiгання грошових коштiв
Товариство забезпечує зберiгання грошових коштiв i документiв необхiдними засобами безпеки. У своїй дiяльностi Товариство дотримується законодавства щодо готiвкових розрахункiв згiдно дiючого законодавства.
" щодо розкриття джерел походження складових частин власного капiталу
За даними балансу власний капiтал Товариства станом на 31.12.2018 року складає 41 818 тис. грн. Вiн складається iз:
ў зареєстрованого (пайового) капiталу в розмiрi 14 278 тис. грн.;
ў капiтал у дооцiнках (резерв переоцiнки) 17143 тис. грн.
ў резервного капiталу в розмiрi 6 790 тис. грн.;
ў нерозподiленого прибутку в розмiрi 3 607 тис. грн.
Статутний капiтал включає внески акцiонерiв.
Додатковий вкладений капiтал вiдсутнiй.
Капiтал у дооцiнка (резерв переоцiнки), вiдображено коригування збереження капiталу (суми дооцiнок)
Формування складових частин власного капiталу вiдповiдає вимогам Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
" Внесення суб'єктом господарювання iнформацiї про всi свої вiдокремленi пiдроздiли до Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань та до Державного реєстру фiнансових установ вiдповiдно до вимог, установлених законодавством
Данi про вiдокремленi пiдроздiли юридичної особи внесенi Товариством до Єдиного державного реєстру юридичних осiб , фiзичних осiб-пiдприємцiв та громадських формувань та до Державного реєстру фiнансових установ, вiдповiдно до вимог, установлених роздiлом ХVII Положення про Державний реєстр фiнансових установ , Затвердженого Розпорядженням Державної комiсiї з регулювання ринкiв фiнансових послуг України 28.08.2003 № 41 (у редакцiї розпорядження Нацiональної комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферi ринкiв фiнансових послуг 28.11.2013 № 4368 ).
" щодо розкриття iнформацiї з урахуванням вимоги МСФЗ вiдносно методiв оцiнки справедливої вартостi активiв
Товариством розкрита iнформацiя щодо методiв оцiнки справедливої вартостi вiдповiдно до вимог МСФЗ 9 Фiнансовi iнструменти в роздiлi Методики оцiнювання та вхiднi данi, використанi для складання оцiнок за справедливою вартiстю Примiток до фiнансової звiтностi.
Товариство визнає такi категорiї фiнансових активiв: фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю, з вiдображенням результату переоцiнки у прибутку або збитку; фiнансовi активи, що оцiнюються за амортизованою собiвартiстю.
Вiдносини, що виникають у сферi страхування регулює Закон України "Про страхування" вiд 07.03.1996 року № 85/96-ВР (далi - Закон про страхування), зi змiнами та доповненнями, що спрямований на створення ринку страхових послуг, посилення страхового захисту майнових iнтересiв пiдприємств, установ, органiзацiй та фiзичних осiб. Товариство у своїй дiяльностi дотримується вимог законодавства у сферi страхування.
Нами розглянуто та сформовано професiйне судження щодо дотримання Товариством положень законодавчих та нормативних актiв на ринку страхових послуг, зокрема:
" У вiдповiдностi до Статуту та отриманих лiцензiй, предметом дiяльностi Товариства є страхування, перестрахування, спiвстрахування та фiнансова дiяльнiсть, пов'язана з формуванням, розмiщенням страхових резервiв та управлiння ними, а також виконання зазначених видiв дiяльностi у виглядi надання послуг для iнших страховикiв на пiдставi укладених угод, надання послуг (виконання робiт), якщо це безпосередньо пов'язано iз зазначеними видами дiяльностi, а також будь-якi операцiї для забезпечення власних господарських потреб Товариства. Прiоритетними видами страхування протягом 2018 року було страхування наземного транспорту (крiм залiзничного). В продуктовому портфелi є види страхування, якi передбачено наступними лiцензiями:
- Серiя АВ № 584258 Страхування (у формi добровiльного) вантажiв та багажу (вантажобагажу). Строк дiї лiцензiї з 05.04.2007 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584259 Страхування (у формi обов'язкового) страхування вiдповiдальностi суб'єктiв перевезення небезпечних вантажiв на випадок настання негативних наслiдкiв при перевезеннi небезпечних вантажiв. Строк дiї лiцензiї з 13.09.2005 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584260 Страхування (у формi добровiльного) цивiльної вiдповiдальностi власникiв наземного транспорту (включаючи вiдповiдальнiсть перевiзникiв). Строк дiї лiцензiї з 26.03.2010 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584261 Страхування (у формi добровiльного) вiд вогневих ризикiв стихiйних явищ. Строк дiї лiцензiї з 05.04.2007 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584262 Страхування (у формi обов'язкового) страхування цивiльної вiдповiдальностi громадян України, що мають у власностi чи iншому законному володiннi зброю, за шкоду, яка може бути заподiяна третiй особi або її майну внаслiдок володiння, зберiгання чи використання цiєї зброї. Строк дiї лiцензiї з вiд 26.03.2010 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584263 Страхування (у формi добровiльного) майна (крiм залiзничного, наземного, повiтряного, водного транспорту (морського внутрiшнього та iнших видiв водного транспорту), вантажiв та багажу (вантажобагажу). Строк дiї лiцензiї з 05.04.2007 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584264 Страхування (у формi добровiльного) медичне страхування (безперервне страхування здоров'я). Строк дiї лiцензiї з 26.03.2010 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584265 Страхування (у формi добровiльного) наземного транспорту (крiм залiзничного). Строк дiї лiцензiї з 05.04.2007 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584266 Страхування (у формi добровiльного) вiд нещасних випадкiв. Строк дiї лiцензiї з 26.03.2010р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584267 Страхування (у формi добровiльного) вiд нещасних випадкiв на транспортi. Строк дiї лiцензiї з 26.03.2010 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584268 Страхування (у формi добровiльного) вiдповiдальностi перед третiми особами (крiм цивiльної вiдповiдальностi власникiв наземного транспорту, вiдповiдальностi власникiв повiтряного транспорту, вiдповiдальностi власникiв водного транспорту (включаючи вiдповiдальнiсть перевiзника). Строк дiї лiцензiї з 28.04.2007 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 584269 Страхування (у формi добровiльного) фiнансових ризикiв. Строк дiї лiцензiї з 05.04.2007 р. безстроковий;
- Серiя АВ № 594092 Страхування (у формi обов'язкового) страхування предмета iпотеки вiд ризикiв випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування. Строк дiї лiцензiї: з 13.10.2011 р. безстроковий;
" У вiдповiдностi до Положення про порядок та умови ведення страховиками персонiфiкованого (iндивiдуального) облiку договорiв страхування життя, затвердженого Розпорядженням Державної комiсiї з регулювання ринкiв фiнансових послуг № 3197 вiд 28.12.2004 року зi змiнами та доповненнями, облiк договорiв страхування i вимог (заяв) страхувальникiв щодо страхової виплати Товариство веде в автоматизованому режимi за допомогою спецiалiзованих комп'ютерних програм. Ведення облiку забезпечує регулярний збiр i належну обробку iнформацiї, необхiдної для дотримання вимог до достатностi формування резервiв збиткiв.
" Протягом року страховi резерви (технiчнi) Товариства формувались, згiдно статтi 31 Закону про страхування, а саме:
ў величина резерву незароблених премiй розраховується на пiдставi пiдпункту 3.4.1 пункту 3.4 роздiлу 3 Розпорядження Держфiнпослуг вiд 17.12.2004 № 3104 зi змiнами та доповненнями (далi - Розпорядження № 3104);
ў величина резерву заявлених, але не виплачених збиткiв формується на пiдставi роздiлу 4 Розпорядження № 3104;
ў величина резерву збиткiв, якi виникли, але не заявленi, формується на пiдставi пiдпункту 5.4 роздiлу 5 Розпорядження № 3104.
Резерви (технiчнi) Товариства представленi наступним чином:
ў резерви незароблених премiй складають 2 250,6 тис. грн., частка перестраховикiв у резервах незароблених премiй - 389,5 тис. грн.;
ў резерв заявлених, але виплачених збиткiв на звiтну дату складає 127 тис. грн.
ў резерв збиткiв, якi виникли, але не заявленi на звiтну дату сформований у сумi 326,9 тис. грн.
Iншi питання
Найменування органу, який призначив суб'єкта аудиторської дiяльностi на проведення обов'язкового аудиту : Аудиторський комiтет Товариства.
Дата призначення суб'єкта аудиторської дiяльностi : 21.01.2019 р.
Загальна тривалiсть виконання аудиторського завдання без перерв з урахуванням продовження повноважень, якi мали мiсце, та повторних призначень : перше призначення
Ключовий партнер з аудиту та суб'єкт аудиторської дiяльностi не надавали безпосередньо або опосередковано Товариству, послуги, зазначенi у частинi четвертiй статтi 6 Закону України "Про аудит фiнансової звiтностi та аудиторську дiяльнiсть" № 2258-VIII вiд 21.12.2017р.
Ключовий партнер з аудиту та суб'єкт аудиторської дiяльностi незалежнi вiд Товариства при проведенi аудиту.
Ключовий партнер з аудиту та суб'єкт аудиторської дiяльностi не надавали Товариству або контрольованим нею суб'єктам господарювання послуги, крiм послуг з обов'язкового аудиту, що не розкрита у звiтi про управлiння або у фiнансовiй звiтностi
Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Повне найменування: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "АУДИТОРСЬКИЙ ЦЕНТР "IНФОРМ-ПЛЮС"
Iдентифiкацiйний код юридичної особи: 31984899.
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв № 2936 видано згiдно з рiшенням Аудиторської палати України вiд 30.05.2002 року № 110, термiн дiї: з 30.05.2002 року до 31.03.2022 року.
Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi № 2412, видане за рiшенням АПУ № 365/5 вiд 20.09.2018 року, чинне до 31.12.2023 року.
Мiсцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Артема, б. 37-41, 3-й поверх.
Фактичне мiсце розташування: 01024 ,м. Київ, вул. Пушкiнська 21Б оф.2.
Телефон/факс: +38 537-63-31.
Аудитори, що брали участь в аудиторськiй перевiрцi:
Бут В'ячеслав Васильович - сертифiкат аудитора № 000608 вiд 25.01.1996 року, дiйсний до 25.01.2020 року.
Ключовий партнер з аудиту,
Директор департаменту з контролю якостi
ТОВ "АУДИТОРСЬКИЙ ЦЕНТР "IНФОРМ-ПЛЮС"
(сертифiкат аудитора № 000608) Бут В.В.
Дата складання Звiту незалежного аудитора:
15.04.2019 року
м. Київ |
|